Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 14346145



*

nr 1434 6145


Ljusstakar

Ett par, nysilver. Höjd: 19cm


Utrop:

600 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 29 november 2021
kl 20:58:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/11 21:14:59 1      100 kr
28/11 16:49:15 2      150 kr
28/11 19:43:39 1      200 kr
29/11 08:35:19 3      300 kr
29/11 19:14:21 2      300 kr
29/11 19:14:21 3      300 kr (Budbetjänt)
29/11 20:08:43 3      350 kr
29/11 20:45:32 4      350 kr
29/11 20:45:32 3      350 kr (Budbetjänt)
29/11 20:46:58 4      450 kr
29/11 20:48:02 3      450 kr
29/11 20:48:02 4      450 kr (Budbetjänt)
29/11 20:48:23 3      500 kr
29/11 20:53:06 5      Vinnande bud
29/11 20:54:04 5      justering av budtak


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 8258 Kandelaber
    nysilver, Dufva, omkring 1900. Höjd: 59 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:34
  • 8011 Ljusstakar
    2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:27
  • 8010 Ljusstakar
    Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:30
  • 8065 Ljusstake
    Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:48
  • 8184 Spegellampetter
    Ett par, guldbemålade. Höjd: 44 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:43




Ladda ner broschyr